Pro dospělé

Příručka (nejen) pro dospělé s hemofilií

image

Příručka určená dospělým hemofilikům a jejich rodinným příslušníkům i všem ostatním, kteří s hemofilikem přichází do kontaktu. Podobný materiál vznikl díky MUDr. Světlaně Köhlerové a Veronice Čepelákové v minulosti pro děti. Na toto zdařilé dílo se navázalo a byla vytvořena podobná publikace i pro dospělé – ve spolupráci s MUDr. Radomírou Hrdličkovou. V případě Vašeho zájmu bychom vám rádi tuto příručku poskytli do Vašich center, ať můžete předávat i hemofilikům, které my nemáme v členské databázi svazu, a kterým by mohla být příručka užitečným průvodcem a rádcem.


9,3 MB

Příručka (nejen) pro děti a dospívající s hemofilií

image

Hemojunior vydal příručku určenou dětským a dospívajícím hemofilikům a jejich rodinným příslušníkům i všem ostatním. Autorkami příručky jsou MUDr. Světlana Köhlerová a Veronika Čepeláková.


2,6 MB

Letáky

Identifikátory osob s poruchou srážení

Z iniciativy pacientských organizací Český svaz hemofiliků a Hemojunior ve spolupráci se Zdravotní záchrannou službou byla navržena pro všechny osoby s poruchou srážlivosti krve sada speciálních identifikátorů, které mohou zachránit život. Identifikátory mají napomoci tomu, aby byla hemofilikům a dalším pacientům s poruchou srážlivosti krve poskytnuta rychlá a účinná pomoc v případě úrazu, autonehody nebo náhlé zdravotní komplikace. Více informací je k dispozici na webových stránkách ČSH, kde najdete i formulář pro objednání identifikátorů.

Doporučení pro urgentní stavy u pacientů s hemofilií a von Willebrandovou chorobou

Informace pro zdravotní záchrannou službu, jak postupovat při poskytování neodkladné první pomoci osobám s hemofilií nebo jinou poruchou krevní srážlivosti.

Sportování při krvácivých onemocněních

Informační materiál pro pacienty s přehledem nejrůznějších rekreačních sportovních aktivit a s posouzením rizik pro pacienty s poruchou srážení krve.