Vydejme se s Danem na Mont Blanc

Vydejme se s Danem na Mont Blanc

15. 4. 2024

Červenec se kvapem blíží a krátí se i čas na přípravu třiadvacetiletého Daniela Šimka. Ten se jako první Čech s hemofilií pokusí v červenci zdolat nejvyšší vrchol Alp – Mont Blanc. Pro účast na expedici Dan potřebuje vybrat 4 000 eur, chybí mu ještě zhruba čtvrtina. Peníze pak poputují přímo na úhradu léčby pacientů s hemofilií do méně rozvinutých zemí v rámci projektu Save One Life. Ředitelem této organizace je Chris Bombardier, těžký hemofilik, který pokořil tzv. Korunu planety (Koruna planety nebo Sedm vrcholů je souhrnné označení pro nejvyšší hory každého ze sedmi kontinentů světa) a který celou výpravu na Mont Blanc povede.

Dosud v rámci sbírky Danielovi podporovatelé poslali přes 72 tisíc korun, tedy přibližně 2 800 eur. Do vytyčeného cíle mu tak ještě zbývá 1 200 eur. Kdo jej chce v jeho úsilí ještě podpořit, může poslat příspěvek na účet Českého svazu hemofiliků, č. ú. 2109200873/2700, a do zprávy napsat Mont Blanc, případně využít QR kód, který je k dispozici zde.

Na vrchol Mont Blancu odnese Daniel i vzkazy ostatních hemofiliků – členů Českého svazu hemofiliků a Hemojunioru, kteří ho v cestě podporují. Tyto vzkazy mohou členové obou spolků i ostatní podporovatelé posílat prostřednictvím sociálních sítí (hastag  #fandimdanovi) nebo e-mailů obou pacientských organizací. Tuto výzvu odstartujeme u příležitosti Světového dne hemofilie, který každoročně připadá na 17. dubna.

Sledujte naše profily na Instagramu či Facebooku. Pokud se s námi budete chtít podělit o různé fotografie v rámci Světového dne hemofilie, nezapomeňte nám je zaslat, nebo nás označit na svém profilu na sociálních sítích.

#český svaz hemofiliků   #hemojunior  #bezstarostnespolu   #fandimdanovi  #WHD2024

15. 4. 2024